Krásné bytosti

Synopse

Když dospívající chlapec přijme do své party vyvrhelů šikanovaného outsidera, netuší, že tím spustí sled snových vizí.

Addi, kterého vychovává matka s věšteckými schopnostmi, se rozhodne přijmout do své party černých ovcí šikanovaného out- sidera. Kluci, kteří jsou po většinu času odkázáni sami na sebe, se uchylují k agresi a násilí, ale poznávají také hodnotu lásky a věrnosti. Když se v důsledku svého chování ocitnou v životu nebezpečných situacích, Addimu se začínají zjevovat snové vize. Přivede ho tato nově nalezená intuice na bezpečnější cestu, nebo se s celou partou nechá strhnout vírem stoupajícího násilí?

ŽÁNR
drama

KOPRODUCENTI
Motor, Hobab ,Film i Väst, Bastide Films

PREMIÉRA
15. 9. 2022

DISTRIBUTOR v České republice
Artcam

STOPÁŽ
123 minut

Formát
DCP, HD Files

Trailer a fotografie

Tvůrci

REŽIE
Guðmundur Arnar Guðmundsson

SCÉNÁŘ
Guðmundur Arnar Guðmundsson

KAMERA
Sturla Brandth Grøvlen

STŘIH
Andri Steinn Gudjónsson, Anders Skov

HUDBA
Kristian Eidnes Andersen

ZVUK
Jan Schermer, Björn Viktorsson

O filmu

Slovo režiséra: Když jsem přemýšlel nad možným námětem pro svůj druhý celovečerní film, začaly se mi zdát jisté sny, které mě nepřestaly pronásledovat, dokud jsem se nepustil do psaní tohoto příběhu. Já i mí kamarádi z dětství pocházíme z obyčejných dělnických rodin. Přesto se nám vždycky zdálo, že je náš svět něčím jedinečný. Zahrnoval smysl pro sarkastický humor, agresivní chování, rodiče, kteří si podle všeho nedokázali udělat pořádek ve vlastním životě. A u nás doma se navíc věřilo na předtuchy a prorocké sny. V Krásných bytostech se všechny tyto prvky propojily. Je to příběh o přátelství plném mladistvé energie, naděje a zmatečných pocitů. Příběh o partě kluků, kteří si uvědomují, že je okolí nevítá s otevřenou náručí, ale zjišťují, že se mohou opřít jeden o druhého.
Krásné bytosti se ptají, jak vypadá opravdové přátelství, zda může existovat mezi chlapci se špatnou pověstí, jak má mladý člověk hledat vlastní životní cestu a zda je důležité naslouchat vlastní intuici.