KDO JSME & KONTAKT

Negativ film productions


Negativ byl založen v roce 1995 a nyní je jednou z nejvýznamnějších producentských společností v České republice. Za dobu své existence vyrobil přes 40 celovečerních hraných, dokumentárních a animovaných filmů. Společnost se zaměřuje na projekty s mezinárodním koprodukčním potenciálem a dlouhodobě spolupracuje s autory jako jsou Bohdan Sláma, Helena Třeštíková, Michaela Pavlátová nebo Marek Najbrt. Mezi nejúspěšnější tituly Negativu patří Návrat idiota (1999), Rok ďábla (2002) a Štěstí (2005), které získaly Českého lva pro nejlepší film roku a významná ocenění na mezinárodních filmových festivalech. Filmy společnosti Negativ získaly celou řadu prestižních mezinárodních ocenění. Negativ je také držitelem dvou cen Evropské filmové akademie za filmy René (2008) v kategorii nejlepší dokumentární film a Alois Nebel (2011) za nejlepší animovaný film.

Náš tým

Pavel Strnad
Pavel Strnad
Producent

Narodil se v roce 1970 v Praze, po absolvování ČVUT vystudoval filmovou produkci na pražské FAMU. V roce 1995 založil filmovou produkci Negativ, která se dosud podílela na více než 40 celovečerních filmech.

Petr Oukropec
Petr Oukropec
Producent / Režisér

Narodil se v roce 1972 v Praze. V roce 1994 debutoval jako producent celovečerním snímkem Indiánské léto (rež. Saša Gedeon). O rok později založil společně s Pavlem Strnadem společnost Negativ.

Kateřina Černá
Kateřina Černá
Producentka

U filmu začala pracovat v roce 1985. Tři roky strávila jako asistentka produkce a vedoucí výroby v Krátkém filmu, kde se podílela asi na 90 různých dokumentárních projektech. V letech 1988 až 1994 žila v zahraničí, v Německu a v Belgii.

Milan Kuchynka
Milan Kuchynka
Producent

Narodil se v roce 1977 ve Valašském Meziříčí. Po maturitě pracoval jako zvukař v Pražském komorním baletu Pavla Šmoka. Již během studia na FAMU se jako výkonný producent podílel na filmech Želary, Pupendo či Horem pádem.