Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí, vy č**áci!

Prezident Blaník

Synopse

Celovečerní film Prezident Blaník vypráví příběh lobbisty Antonína Blaníka, který se rozhodne kandidovat na prezidenta České republiky. Hlavní hrdina Tonda Blaník ohlásil prezidentskou kandidaturu, v kampani slíbil například máslo a lithium do každé rodiny nebo korupci dostupnou pro všechny a sehnal i sto tisíc podpisů. Kandidaturu na Hrad však nakonec nepodal, když se jeho asistentovi Žížalovi nepodařilo doručit včas podpisové archy na ministerstvo vnitra. Přesto Tonda Blaník pokračuje ve snaze zachránit českou zemi a ukázat jejím obyvatelům, jak se mít líp. Celovečerní film navazuje na úspěšný seriál Kancelář Blaník.

ZEMĚ
ČESKÁ REPUBLIKA

PRODUCENT
Milan Kuchynka, Pavel Strnad

ŽÁNR
Komedie

KOPRODUCENTI
Česká televize, Seznam.cz
ZA PŘISPĚNÍ STÁTNÍHO FONDU KINEMATOGRAFIE

PREMIÉRA
8. února 2018

DISTRIBUTOR
Falcon

STOPÁŽ
90 min

FORMÁT
DCP

Trailer a fotografie

Tvůrci

REŽIE
Marek Najbrt

SCÉNÁŘ
Tomáš Hodan, Robert Geisler, Jan Bartes, Benjamin Tuček a Marek Najbrt

STŘIH
Michal Hýka

KAMERA
Jan Baset Střítežský, Martin Štěpánek, Havel Parkán

HRAJÍ
Marek Daniel, Michal Dalecký, Halka Třešňáková

HUDBA
Midi Lidi

ZVUK
Jan Štindl

O filmu

Tvůrci celovečerního snímku Prezident Blaník, jehož hlavním hrdinou je lobbista Antonín Blaník (Marek Daniel), dokončili svůj film v rekordním čase. Příběh filmu navazujícího na úspěšný seriál se odehrává na pozadí skutečných událostí druhé přímé volby prezidenta České republiky. Vystupuje v něm tak celá řada reálných aktérů českého politického a společenského života. První kolo prezidentské volby připadalo na 12.-13. ledna a druhé na 26.-27. ledna. Prezident Blaník vstoupil do kin už 1. února. Filmaři tak museli být připraveni na různé varianty výsledku prezidentských voleb, tak aby se pár dnů po oznámení jména prezidenta dostala do kin verze filmu zachycující aktuální výsledek.

Celovečerní film sice navazuje na kultovní internetový seriál, kteří diváci znají z internetové televize Stream.cz, ale rozdíl oproti seriálu je nejen ve filmovějším stylu snímání, natáčení probíhá například ve formátu cinemascope a tvůrci využívají jiné lokace a řadu exteriérů. Zároveň neřeší jednu konkrétní kauzu, ale sledují kontinuální příběh kandidatury Tondy Blaníka na prezidenta a jeho následné vypořádání se s neúspěchem. Nahlíží také do soukromí postav a celý děj je více zapojený do skutečného dění na politické scéně. Ve filmu mj. vystupují moderátor Jakub Železný, právník Tomáš Sokol, ekonom Tomáš Sedláček, Ladislav Špaček nebo zpěvák Tomáš Klus.

Aktuality

This message is only visible to admins.

Problem displaying Facebook posts.
Click to show error

Error: (#803) Some of the aliases you requested do not exist: kancelarblanik
Type: OAuthException