Co všechno jste ochotni zradit pro lásku?

Protektor

Synopse

Příběh osudového vztahu dvou lidí, kteří na pozadí válečného dramatu prožívají vlastní drama soukromé. Příběh o skutečných citech, o lásce, která v extrémních dobách může vést až na samu hranici sebedestrukce, a přesto má v sobě sílu a naději.

Riskantní hra o kariéru, cit, lidskou důstojnost a nakonec o život v temných časech Protektorátu.

ZEMĚ
ČESKÁ REPUBLIKA

ŽÁNR
MILOSTNÉ DRAMA

KOPRODUCENTI
ČESKÁ TELEVIZE, UPP, SOUNDSQUARE
S PODPOROU STÁTNÍHO FONDU PRO PODPORU A ROZVOJ ČESKÉ KINEMATOGRAFIE

PREMIÉRA
24. 9. 2009

DISTRIBUTOR
FALCON, A.S.

STOPÁŽ
100 MIN

FORMÁT
HD CAM, HD FILES

Trailer a fotografie

Tvůrci

REŽIE
MAREK NAJBRT

SCÉNÁŘ
MAREK NAJBRT, ROBERT GEISLER, BENJAMIN TUČEK

KAMERA
MILOSLAV HOLMAN

STŘIH
PAVEL HRDLIČKA

KOSTÝMY
ANDREA KRÁLOVÁ

HRAJÍ
JANA PLODKOVÁ, MAREK DANIEL, KLÁRA MELÍŠKOVÁ, TOMÁŠ MĚCHÁČEK, RICHARD STANKE, JAN BUDAŘ, JIŘÍ ORNEST, SANDRA NOVÁKOVÁ, MARTIN MYŠIČKA, SIMON SCHWARZ A DALŠÍ

HUDBA
MIDI LIDI

ZVUK
TOMÁŠ ZŮBEK, MAREK HART

ARCHITEKT
ONDŘEJ NEKVASIL

O filmu

Praha 1938. Rozhlasový reportér Emil Vrbata a herečka Hana tvoří úspěšný mladý pár. Okupace a začátek války však Židovku Hanu zbaví možnosti pracovat i normálně žít. Emil využije šanci zachránit a zároveň ovládnout ženin život a dá se do služeb německé propagandy. Aby spasil svou lásku, zrazuje však lásku samotnou: jeho „protektorství” je stejnou lží jako „ochranitelská” funkce říšského protektora Heydricha vůči českému národu. Tragédii krachujícího vztahu urychlí právě atentát na nacistického pohlavára v květnu 1942… Marek Najbrt nabízí stylově precizní dobovou evokaci. Rozvíjí ale i hořce skeptickou úvahu o temných stránkách pomyslné české povahy: v Emilovi prohrává vědomí lidské důstojnosti s kariérismem i snahou vybalancovat kompromis mezi požadavky vládnoucí moci a „nedotknutelnou” soukromou sférou. Snímek získal šest Českých lvů (včetně ocenění za nejlepší film, režii a scénář) a na MFF v Denveru byl oceněn Cenou Krzysztofa Kieślowského.