Synopse

Film o zázracích obyčejných lásek.

Štěstí je dojemným příběhem o křehkém vztahu dvou mladých lidí, jenž postupně přeroste v opravdovou lásku. Hrdinka příběhu Monika se musí rozhodnout, zda obětuje vysněnou cestu do Ameriky za svým přítelem, aby se mohla postarat o děti svojí nejlepší kamarádky. Největší oporou se jí stane Toník s nímž se snaží dětem nahradit chybějící rodinu a najde u něj nejen oporu, ale i opravdovou lásku.

ZEMĚ
ČESKÁ REPUBLIKA, NĚMECKO

PRODUCENT
PAVEL STRNAD 

ŽÁNR
KOMEDIE, DRAMA

KOPRODUCENT
NEGATIV, PALLAS FILM, ČESKÁ TELEVIZE 

PREMIÉRA
14. 9. 2005

DISTRIBUTOR
BONTONFILM A.S.

STOPÁŽ
102 min

FORMÁT
HD Files

Trailer a fotografie

Tvůrci

REŽIE A SCÉNÁŘ
BOHDAN SLÁMA

KAMERA
DIVIŠ MAREK

STŘIH
JAN DAŇHEL

HRAJÍ
PAVEL LIŠKA, TÁŇA VILHELMOVÁ, ANNA GEISLEROVÁ, MAREK DANIEL, BOLESLAV POLÍVKA, SIMONA STAŠOVÁ, MARTIN HUBA, ANNA KOČIŠOVÁ A DLAŠÍ

HUDBA
LEONID SOYBELMAN

ZVUK
JAN ČENĚK

O filmu

Režisér Bohdan Sláma natáčel film v jižních Čechách. Do hlavní role obsadil herce Pavla Lišku. „V mých předchozích filmech byly Pavlovy postavy omezeny jakousi naivností a prostotou, nyní hraje člověka, který si formuje stanovisko k sobě i ke světu, dostali jsme se tedy mnohem dál.” vysvětluje Sláma. Film vypráví příběh učitele, který odchází z města na venkov, aby se zde pokusil najít sám sebe. Začne učit na vesnické škole a postupně poznává místní obyvatele, mezi nimi i statkářku Marii a jejího syna. „Roli Marie jsem napsal pro Zuzanu Bydžovskou, která mě jako herečka vždy fascinovala a chtěl jsem s ní pracovat,“ říká Bohdan Sláma. Pro roli dospívajícího syna naopak po dlouhém hledání našel v nedalekém učilišti neherce Ladislava Šedivého. „Prostředí a lidé spolu souvisí, proto je dobré takové věci autenticky spojovat,“ upřesňuje Sláma. V dalších rolích se objeví Marek Daniel, Tereza Voříšková, Miloš Černoušek nebo Marie Ludvíková, do rolí rodičů hlavního hrdiny obsadil režisér Miroslava Krobota a Zuzanu Kronerovou.