Synopse

Fandit si musíme sami. Nikdo jinej to za nás neudělá!

Mistři jsou film o iluzích. Film o lidech, kteří po něčem touží, milují se a podvádějí a občas uvěří nesmyslům.

Hospodský Karel věří, že má hospodu a milující ženu Zdenu. Ta věří, že ji miluje    autobusák Milan, který se už vidí na lince k moři. Josef věří, že má kamarády a není Cikán.

Spolu s Karlem věří místnímu alkoholikovi Bohoušovi, že svými vizemi spasí jejich finanční situaci. Zatímco životem zklamaný Jarda už nevěří vůbec ničemu.

To však nikomu z nich nebrání upnout všechny své naděje na urputné boje naší hokejové reprezentace na mistrovství světa, což nejlépe vystihuje právě přijíždějící chatař Pavelec slovy: “Fandit si musíme sami, Švédové nám fandit nebudou”.

ZEMĚ
ČESKÁ REPUBLIKA

ŽÁNR
KOMEDIE, DRAMA

KOPRODUCENTI
BARRANDOV STUDIO, ČESKÁ TELEVIZE
S PODPOROU STÁTNÍHO FONDU KINEMATOGRAFIE

PREMIÉRA
1. 4. 2004

DISTRIBUTOR
CINEMART A.S.

STOPÁŽ
87 min

FORMÁT
SD Files

Trailer a fotografie

Tvůrci

REŽIE
MAREK NAJBRT

SCÉNÁŘ
MAREK NAJBRT, ROBERT GEISLER, BENJAMIN TUČEK

KAMERA
MILOSLAV HOLMAN

STŘIH
PAVEL HRDLIČKA

HRAJÍ
LEOŠ NOHA, KLÁRA MELÍŠKOVÁ, JIŘÍ ORNEST, JAN BUDAŘ, JOSEF POLÁŠEK, TOMÁŠ MATONOHA, CYRIL DROZDA, WILL SPOOR, JAN ŘEHÁK

HUDBA
PETR MAREK

ZVUK
JIŘÍ MELCHER

ARCHITEKT
MILAN BÝČEK

O filmu

Groteskní příběh o lidských iluzích, deziluzích a jedné velké národní sebeiluzi.
Pro řadu Čechů je lední hokej sakrálním prostorem, kde si realizují vlastní touhu po dokonalosti, vítězství, obdivu a moci. V takové fanoušky se mění i skupinka hrdinů, obývajících zdevastovanou vesničku kdesi v českém pohraničí. Scházejí se v průběhu mistrovství světa před skomírající televizní obrazovkou v místní hospodě, jejíž zadlužený majitel Karel už nemá odvahu po nich požadovat peníze za útratu. Chodí sem opuštěný invalida Jarda, který nenávidí Romy, poctivec Josef, jehož hlavní starostí je, aby ho za Roma nikdo nepovažoval, neurotický Pražák Pavel, pokoušející se vyhnat ze své víkendové chalupy původního německého majitele, žena hostinského Zdena, po níž pokukuje Jardův dospívající syn a jež miluje světáckého řidiče, jehož autobus zprostředkovává jediné spojení se světem.
Náhle probuzené fandovství, mutující v pseudovlastenectví a xenofobní nacionalismus, od základů změní život ve vesnici. Její obyvatelé, kteří dosud jen pasivně snili své sny o lepší existenci, se dobrovolně i nedobrovolně stávají aktéry dějů, na jejichž konci už nikdy nebudou stejní jako dřív.
Autoři nabízejí hořce drsnou, černohumornou grotesku o citové prázdnotě a lidské malosti.