Příběhy obyčejného šílenství

Synopse

„Když zastřelíme všechny, tak to dobře dopadne!“ Komediální love story o různých podobách lásky.

Petr je mladý muž, který už by měl mít život pevně pod kontrolou. Stále se však, a ne vždy vlastní vinou, ocitá ve víru  absurdních situací, které vytrvale hatí jeho milostný život i původně slibnou kariéru leteckého dispečera. Z navigační věže spadnul až za volant vysokozdvižného vozíku v letištním překladišti a vztah s milovanou Janou nahradila ponižující pozice voyera za úplatu šmírujícího sousedy, kteří na „to“ potřebují diváky.

Ani Petrovi rodiče nejsou úplně standardní. Matka je posedlá dobročinností a balíky s obnošeným šatstvem bombarduje oběti války i živelných katastrof na celém světě. Otec, který kdysi zvučným hlasem namlouval komentáře k socialistickým týdeníkům, se s dojemnou bezradností potácí v nových svobodných časech. Jeden náhodný telefonát a trocha černé magie nezadržitelně rozjíždějí kolotoč komických situací plných absurdity každodenního „obyčejného šílenství“.

ZEMĚ
ČESKÁ REPUBLIKA
NĚMECKO
SLOVENSKO

ŽÁNR
KOMEDIE

KOPRODUCENTI
ČESKÁ PRODUKČNÍ 2000 A. S., PEGASOS FILM (NĚMECKO), SISAART
S PODPOROU STÁTNÍHO FONDU ČR PRO PODPORU A ROZVOJ ČESKÉ KINEMATOGRAFIE

PREMIÉRA
24. 2. 2005

DISTRIBUTOR
BIOSCOP, A.S.

STOPÁŽ
100 min

FORMÁT
35 MM, HD FILES

Trailer a fotografie

Tvůrci

REŽIE
PETR ZELENKA

SCÉNÁŘ
PETR ZELENKA

KAMERA
MIRO GÁBOR

STŘIH
DAVID CHARAP

KOSTÝMNÍ VÝTVARNÍK
MARTIN CHOCHOLOUŠEK

HRAJÍ
IVAN TROJAN, ZUZANA ŠULAJOVÁ, NINA DIVÍŠKOVÁ, MIROSLAV KROBOT, ZUZANA BYDŽOVSKÁ, JIŘÍ BARTOŠKA, KAREL HEŘMÁNEK, PETRA LUSTIGOVÁ

HUDBA
KAREL HOLAS

ZVUK
MICHAL HOLUBEC

ARCHITEKT
ONDŘEJ NEKVASIL

O filmu

Původní hra vznikla na objednávku pro Dejvické divadlo v Praze, kde měla 16. listopadu 2001 premiéru. Na repertoáru divadla zůstává dodnes. V Čechách ji nastudovala i další divadla (České Budějovice, Plzeň, Pardubice) stejně tak divadla v Polsku, Maďarsku a na Slovensku. Text existuje v anglickém, ruském, polském, maďarském a srbském překladu. Cena Alfréda Radoka za původní hru roku 2001 a za talent roku pro Miroslava Krobota (otec), nominace na cenu Thalie pro Ninu Divíškovou (matka).