Hezké chvilky bez záruky

Synopse

Komedie o tom, jak si nedělat iluze.

Hana, psycholožka, se denně setkává se spoustou lidí. Chrlí na ni své problémy a potřeby, některé vážné, některé spíše komické. Hana jim má poskytnout objektivní radu. Ale dokáže být vždy zcela objektivní? A co její problémy a potřeby? Co se stane, když se její problémy protnou s problémy jejích pacientů?

ZEMĚ
ČESKÁ REPUBLIKA

PRODUCENT
KATEŘINA ČERNÁ
JAROSLAV KUČERA (ČT) 

ŽÁNR
KOMEDIE / DRAMA

KOPRODUCENT 
STÁTNÍ FOND ČR PRO PODPORU A ROZVOJ ČESKÉ KINEMATOGRAFIE

PREMIÉRA
21. 9. 2006

DISTRIBUTOR
BONTONFILM, A. S.

STOPÁŽ
90 min

FORMÁT
SD DIGITAL FILES

Trailer a fotografie

Tvůrci

REŽIE
VĚRA CHYTILOVÁ

SCÉNÁŘ
KATEŘINA IRMANOVOVÁ
VĚRA CHYTILOVÁ

STŘIH
JIŘÍ BROŽEK

HRAJÍ
JANA KRAUSOVÁ, BOLESLAV POLÍVKA, IGOR BAREŠ, DAVID KRAUS, MARTIN HOFMANN, MIREK HÁJEK, JIŘÍ ORNEST, BARBORA HRZÁNOVÁ A DALŠÍ

KAMERA
MARTIN ŠTRBA

HUDBA
DAVID KRAUS

O filmu

Film by měl působit jako kaleidoskop nejrůznějších komických, tragických i banálních střepů lidské existence. Autorky chtěly postihnout celý rejstřík současné problematiky tak, aby v jejich spletité kumulaci vynikla směšnost i hrůza žabomyší existence mnohých z nás.
V tomto zatím posledním filmu režisérky Věry Chytilové se kromě ústřední šestice „hlavních postav“ objevuje celá škála drobných rolí, představujících pacienty psycholožky Hany, kteří prostřednictvím psychologické poradny vyprávějí své problémy a životní útrapy. Do těchto rolí obsadila režisérka známé české herce, často ty, kteří se objevili v jejích předešlých filmech.