Hledá se prezident

Synopse

Ze zákulisí první přímé volby prezidenta v České republice.

Na pozadí dramatických událostí doprovázejících první prezidentské volby se tvůrcům podařilo zachytit obraz jednotlivých kandidátů tak, jak je nebylo možné poznat prostřednictvím zpravodajských médií. Film přináší řadu pohnutých i humorných momentů z volebního zákulisí a přibližuje divákům soukromou tvář kandidátů i lidí v jejich blízkém okolí. Filmový štáb s většinou uchazečů o prezidentský úřad natáčel už od července minulého roku, zaznamenal dramatické okamžiky při shromažďování podpisů, zákulisí volebních kampaní devíti kandidátů v prvním kole i finále prezidentské volby v kole druhém . Ústřední osou filmu je cesta hlavních kandidátů od začátku jejich volební kampaně až k rozhodujícímu okamžiku volby.

ZEMĚ
ČESKÁ REPUBLIKA

ŽÁNR
DOKUMENTÁRNÍ FILM

KOPRODUCENTI
Česká televize, UPP, Soundsquare, Petros Michopulos

PREMIÉRA
21. 3. 2013

DISTRIBUTOR
Aerofilms

STOPÁŽ
109 min

FORMÁT
DCP, DVD

Trailer a fotografie

Tvůrci

REŽIE
Tomáš Kudrna

SCÉNÁŘ
Tomáš Kudrna

KAMERA
Tomáš Kudrna

STŘIH
Evženie Brabcová

HUDBA
Mishan Pajdiak

ZVUK
Daniel Němec, Marek Hart

O filmu

„Zachytili jsme kandidáty v jejich přirozeném prostředí a snažili jsme se je poznat skutečně zblízka. Média nám předkládají jakýsi mediální obraz kandidátů, ale ten je často dramaticky odlišný od skutečnosti,“ říká režisér Tomáš Kudrna, který film natočil zároveň jako kameraman ve dvojčlenném štábu se zvukařem Danielem Němcem. „Spektrum kandidátů bylo pestré, stejně tak spektrum osobností, které jednotlivé kandidáty podporovali,“ doplňuje režisér Kudrna. „Když jsme kontaktovali volební týmy, uváděli jsme Občana Havla jako příklad stylu, jakým bychom chtěli vyprávět náš film. Všichni kandidáti s takovým způsobem natáčení souhlasili. Zároveň jsme se všem zavázali, že film ani jednotlivé záběry nebudou v průběhu natáčení zveřejňovány,“ říká Kudrna.

Aktuality

Dokument Hledá se prezident nyní dostupný na iTunes k přehrání nebo stažení i v anglicky mluvících zemích. Co se tady dělo kolem prezidentských voleb, můžete zhlédnout v USA, Irsku, na Novém Zélandě, v Austrálii, Velké Británii a Kanadě. Stále samozřejmě také v ČR a na Slovensku. ... VíceMéně

Zobrazit

Čím je dokument Hledá se prezident starší, tím je aktuálnější... Zvlášť v dnešních dnech... Nyní on-line ke zhlédnutí a legálně ke stažení nejen na iTunes, ale také na Aerovodu.
www.aerovod.cz/katalog/hleda-se-prezident/
... VíceMéně

Zobrazit

5 roky

Hledá se prezident
Zobrazit