Za všechny, kteří tu nejsou, ale měli by tu být.

Moc

Synopse

Během neformálního lovu kdesi na hranicích dvou středoevropských zemí, kterého se účastní politici, je omylem zastřelen asi osmnáctiletý chlapec. Jeden z politiků, ministr Berger, v současné době usiluje o vysoký post komisaře Unie pro vodu, jehož úkolem bude řešit rostoucí problém nedostatku vody v Evropě. Na případ je nasazen zaměstnanec tajné služby Steiner, který má celou kauzu ututlat. Čím více proniká do podrobností případu, tím více musí čelit složitým dilematům, která moc svým nositelům přináší. Jaký je skutečný příběh a kdo jsou jeho protagonisté? Skrývá se pravda v událostech, nebo v jejich důsledcích? Drama s prvky politického trileru odhaluje dilemata moci v současné společnosti.

ZEMĚ
Slovensko, Maďarsko, Česká republika

PRODUCENTI
Zora Jaurová (MPhilms, SK), Mátyás Prikler (MPhilms, SK), Viktória Petrányi (Proton Cinema, HU), Balázs Zachar (Proton Cinema, HU), Petr Oukropec (Negativ, CZ), Pavel Strnad (Negativ, CZ)

ŽÁNR
drama

KOPRODUCENTI
MPhilms (Slovensko), Proton Cinema (Maďarsko), RTVS (Slovensko)
Za přispění Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie

PREMIÉRA
2023

DISTRIBUTOR
Bontonfilm

STOPÁŽ
94 minut

FORMÁT
DCP, HD Files

Trailer a fotografie

Tvůrci

REŽIE
Mátyás Prikler

SCÉNÁŘ
Marek Leščák, Mátyás Prikler

KAMERA
Gergely Pálos

STŘIH
Matej Beneš

HRAJÍ
Szabolcs Hajdu, Jan Kačer, Mihály Kormos, Attila Mokos, Éva Bandor, Mária Zaujecová, Lucia Kašová, Ingrid Timková, Roman Polák, Peter Oszlík, Jana Oľhová, Miroslav Krobot, István Olasz, Lajos Vörös, Annamária Láng, László Katona, Eszter Bánfalvi

HUDBA
Zsófia Tallér

ZVUK
Dušan Kozák, Tobiáš Potočný

O filmu

Mladá dívka Maxi unikne smrti při teroristickém útoku. Výbuch ji vezme téměř vše co má. Domov, matku, sourozence. Její život je v troskách. Charizmatický Karl ji přesvědčí, aby se stala součástí a tváří jeho hnutí, jež chce změnit Evropu a navrátit jí ty pravé hodnoty. Extrémní pravice už dnes nemá podobu holých lebek, sjezd Karlova hnutí vypadá spíše jako marketingová prezentace nejnovějšího telefonu. Evropa bez přistěhovalců, Evropa, kde je bezpečno a pořádek. Ideály znějí krásně a Maxina bolest a prázdnota jsou prostě příliš velké. Maxi ale netuší, že Karl a jeho skupina mají ve skutečnosti mnohem větší a ambicióznější plán. Její příběh jim může na chvíli dodat sílu a sympatie veřejnosti, ale to nestačí. Kdo chce skutečnou moc, nesmí se bát krve a ohně. Je suis Karl. Sláva vítězství.