Za všechny, kteří tu nejsou, ale měli by tu být.

Power

Synopsis

At an informal hunt, somewhere on the border of two Central European countries, a boy is accidentally killed. One of the politicians involved is the hot candidate for the important international post of Water Commissioner, who is expected to find a solution to the increasing water shortage across Europe and elsewhere in the world.

Country
Slovakia, Hungary, Czech Republic

Producers
Zora Jaurová (MPhilms, SK), Mátyás Prikler (MPhilms, SK), Viktória Petrányi (Proton Cinema, HU), Balázs Zachar (Proton Cinema, HU), Petr Oukropec (Negativ, CZ), Pavel Strnad (Negativ, CZ)

Genre
drama

Coproducers
MPhilms (Slovensko), Proton Cinema (Maďarsko), RTVS (Slovensko)
With the support of Czech Film Fund

Release Date
2023

DISTRIBUTOR
Bontonfilm

Runtime
94 min

Screening formats
DCP, HD Files

Trailer & Photogallery

Cast & Crew

DIRECTOR
Mátyás Prikler

WRITERS
Marek Leščák, Mátyás Prikler

CINEMATOGRAPHY
Gergely Pálos

EDITOR
Matej Beneš

CAST
Szabolcs Hajdu, Jan Kačer, Mihály Kormos, Attila Mokos, Éva Bandor, Mária Zaujecová, Lucia Kašová, Ingrid Timková, Roman Polák, Peter Oszlík, Jana Oľhová, Miroslav Krobot, István Olasz, Lajos Vörös, Annamária Láng, László Katona, Eszter Bánfalvi

MUSIC
Zsófia Tallér

SOUND DESIGN
Dušan Kozák, Tobiáš Potočný

O filmu

Mladá dívka Maxi unikne smrti při teroristickém útoku. Výbuch ji vezme téměř vše co má. Domov, matku, sourozence. Její život je v troskách. Charizmatický Karl ji přesvědčí, aby se stala součástí a tváří jeho hnutí, jež chce změnit Evropu a navrátit jí ty pravé hodnoty. Extrémní pravice už dnes nemá podobu holých lebek, sjezd Karlova hnutí vypadá spíše jako marketingová prezentace nejnovějšího telefonu. Evropa bez přistěhovalců, Evropa, kde je bezpečno a pořádek. Ideály znějí krásně a Maxina bolest a prázdnota jsou prostě příliš velké. Maxi ale netuší, že Karl a jeho skupina mají ve skutečnosti mnohem větší a ambicióznější plán. Její příběh jim může na chvíli dodat sílu a sympatie veřejnosti, ale to nestačí. Kdo chce skutečnou moc, nesmí se bát krve a ohně. Je suis Karl. Sláva vítězství.