Film pro děti, jejich rodiče a zvířata

Modrý tygr

Synopse

Co se stane, když se ve městě objeví modrý tygr?

Dobrodružný, magický a humorný rodinný film vtáhne děti i jejich rodiče do světa fantazie. Středobodem všeho dění je trochu zapomenutá, ale stále kouzelná botanická zahrada, ukrytá uprostřed hlučícího města. Dva kamarádi, Johanka a Matyáš, žijí bezstarostně mezi tropickými rostlinami společně s mluvícím papouškem a svými svéráznými rodiči v podání Báry Hrzánové a Jana Hartla.

Když se ambiciózní starosta Rýp rozhodne zbourat zahradu, aby na jejím místě mohl  postavit úplně novou čtvrť, přímo na křižovatce se objeví tajemný modrý tygr.  Ten se s dětmi vydá na magickou cestu záchrany jejich jedinečného světa. Částečně animovaný film je adaptací stejnojmenné dětské knížky Terezy a Juraje Horváthových. Vznikl jako režijní debut Petra Oukropce, producenta filmů Návrat idiota nebo Děti noci a pod režijní supervizí Bohdana Slámy.

ZEMĚ
ČESKÁ REPUBLIKA
NĚMECKO
SLOVENSKO

ŽÁNR
Rodinný

KOPRODUCENTI
ČESKÁ TELEVIZE, UPP, BLINKER FILMPRODUKTION,  ARINA, RTVS
ZA PŘISPĚNÍ STÁTNÍHO FONDU KINEMATOGRAFIE

PREMIÉRA
23. 2. 2012

DISTRIBUTOR
CINEMART

STOPÁŽ
90 min

FORMÁT
DCP, HD Files

Trailer a fotografie

Tvůrci

REŽIE
PETR OUKROPEC

SCÉNÁŘ
Tereza Horváthová, Petr Oukropec

KAMERA
Klaus Fuxjäger

STŘIH
JAKUB HEJNA

VÝTVARNICE KOSTÝMŮ
Andrea Králová

HRAJÍ
Linda Votrubová, Jakub Wunsch, Bára Hrzánová, Jan Hartl, Daniel Drewes, Lenka Vychodilová, Anna Polívková, Stano Pitoňák, Libuše Havelková, Jan Vondráček, Hynek Čermák a další

HUDBA
Jakub Kudláč, Markus August

ZVUK
Jan Čeněk

ARCHITEKT
HENRICH BORÁROS

O filmu

„Dlouho jsem pátral po současném příběhu pro děti, který by byl zároveň dobrodružný, humorný i magický. Dopadlo to tak, že jsme uprostřed města zalévali palmy, krmili mluvícího papouška a budili obyvatele Karlína řevem tygra, respektive tygrů, protože v hlavní tygří roli se střídají dvojčata Aron a Tarzan,“ říká režisér a producent Petr Oukropec.
Na scénáři filmu Petr Oukropec spolupracoval s autorkou knihy Terezou Horváthovou. „Snažili jsme se v adaptaci s Terezou co nejvíce zůstat věrni duchu knihy, tématu a hlavním postavám,“ říká režisér. „Příběh pro film jsme ale museli zkoncentrovat více kolem malé Johanky. Je to hlavně její film a i modrý tygr vychází z jejího vnitřního světa,“ dodává. První verzi, která byla spíše převyprávěním knihy, napsala Horváthová. „Pak jsme už psali společně. Nejdříve doslova a potom jsme si posílali jednotlivé části,“ říká Oukropec.
Za velmi cenné označuje Oukropec také dramaturgické rady i další spolupráci Bohdana Slámy. „Sledoval náš casting i denní práce a byl nekompromisní, když jsme hledali výslednou podobu filmu ve střižně,“ říká. I Sláma si spolupráci s Oukropcem chválí. „Děti v tomto věku jsou velmi náročné, Petrovi Oukropcovi se podařilo zbořit bariéru mezi divákem a filmem, každý si v Modrém tygrovi může najít něco svého, a to i dospělí diváci,“ okomentoval film režisér Bohdan Sláma.

Aktuality

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: (#10) This endpoint requires the 'manage_pages' permission or the 'Page Public Content Access' feature. Refer to https://developers.facebook.com/docs/apps/review/login-permissions#manage-pages and https://developers.facebook.com/docs/apps/review/feature#reference-PAGES_ACCESS for details.
Type: OAuthException
Code: 10
Please refer to our Error Message Reference.