The Blue Tiger

Synopsis

In a city ruled by the diabolical Mayor, it appears that only one thing can save the old botanical garden from being demolished for the construction of an entertainment centre: the Blue Tiger. Now it is up to Johanka and Matyas to protect the tiger from the evil clutches of the Mayor and his henchmen and save the garden.

COUNTRY
Czech Republic, Slovakia, Germany

GENRE
Family

CO-PRODUCER
CZECH TELEVISION, UPP, BLINKER FILMPRODUKTION,  ARINA, RTVS, , with the support of State Cinematography Fund (CZ)

RELEASE DATE
23. 2. 2012

SCREENING FORMATS
DCP, HD Files

RUNTIME
90 min

Trailer & Photogallery

Cast & Crew

DIRECTOR
PETR OUKROPEC

WRITER
Tereza Horváthová, Petr Oukropec

DIRECTOR OF PHOTOGRAPHY
Klaus Fuxjäger

EDITOR
JAKUB HEJNA

COSTUME DESIGNER
Andrea Králová

CAST
Linda Votrubová, Jakub Wunsch, Bára Hrzánová, Jan Hartl, Daniel Drewes, Lenka Vychodilová, Anna Polívková, Stano Pitoňák, Libuše Havelková, Jan Vondráček, Hynek Čermák a další

MUSIC
Jakub Kudláč, Markus August

SOUND DESIGNER
Jan Čeněk

PRODUCTION DESIGNER
HENRICH BORÁROS

About the film

„Dlouho jsem pátral po současném příběhu pro děti, který by byl zároveň dobrodružný, humorný i magický. Dopadlo to tak, že jsme uprostřed města zalévali palmy, krmili mluvícího papouška a budili obyvatele Karlína řevem tygra, respektive tygrů, protože v hlavní tygří roli se střídají dvojčata Aron a Tarzan,“ říká režisér a producent Petr Oukropec.
Na scénáři filmu Petr Oukropec spolupracoval s autorkou knihy Terezou Horváthovou. „Snažili jsme se v adaptaci s Terezou co nejvíce zůstat věrni duchu knihy, tématu a hlavním postavám,“ říká režisér. „Příběh pro film jsme ale museli zkoncentrovat více kolem malé Johanky. Je to hlavně její film a i modrý tygr vychází z jejího vnitřního světa,“ dodává. První verzi, která byla spíše převyprávěním knihy, napsala Horváthová. „Pak jsme už psali společně. Nejdříve doslova a potom jsme si posílali jednotlivé části,“ říká Oukropec.
Za velmi cenné označuje Oukropec také dramaturgické rady i další spolupráci Bohdana Slámy. „Sledoval náš casting i denní práce a byl nekompromisní, když jsme hledali výslednou podobu filmu ve střižně,“ říká. I Sláma si spolupráci s Oukropcem chválí. „Děti v tomto věku jsou velmi náročné, Petrovi Oukropcovi se podařilo zbořit bariéru mezi divákem a filmem, každý si v Modrém tygrovi může najít něco svého, a to i dospělí diváci,“ okomentoval film režisér Bohdan Sláma.

News

[custom-facebook-feed id=modrytygr num=3]