Synopse

Za hranice rozkoše? jiný pohled na život a sex.

Chcete lépe poznat sami sebe? Toužíte prohloubit vztah se svým partnerem? Přestože sexuální revoluce dávno proběhla, sex často provozujeme ve tmě a při rozhovorech o něm cítíme stud. Pornografie je téměř všudypřítomná, ale milování a vášeň stále zůstávají tabu. Stovky českých žen a mužů se rozhodly posunout hranice vnímání svého těla prostřednictvím tantry. Dokument nahlíží do světa tantrických seminářů vedených zkušenými lektory Johnem Hawkenem a Alanem Lowenem. Film, uváděný v kinech v necenzurované verzi, přináší intimní výpovědi lidí, kterým tantra změnila život. A ukazuje sex tak, jak nejsme běžně zvyklí.

ZEMĚ
ČESKÁ REPUBLIKA

PRODUCENT
MILAN KUCHYNKA

ŽÁNR
DOKUMENTÁRNÍ FILM

KOPRODUCENTI
HBO, ZA PŘISPĚNÍ STÁTNÍHO FONDU KINEMATOGRAFIE

PREMIÉRA
10. 3. 2011

DISTRIBUTOR
AEROFILMS

STOPÁŽ
77 min

FORMÁT
DCP, BLU-RAY, HD FILES

Trailer a fotografie

Tvůrci

SCÉNÁŘ A REŽIE
Benjamin Tuček

STŘIH
Zdeněk Marek

KAMERA
Miloslav Holman, Benjamin Tuček

ZVUK
Ivan Horák

O filmu

Oproti jiným východním duchovním cestám, jako je jóga nebo nejrůznější meditace, využívá tantra k sebeuvědomění smyslnost a sexualitu. Odmítá stereotypy a rozbíjí naučené vzorce chování. Cestu duchovního růstu nabízí skrz potěšení, nikoli utrpení. Tantra přináší jiný pohled na život a sex – nesoustředí se na výkon, ale na prožitek. Z vlastní zkušenosti víme, že mezi láskou a sexem bývá rozpor – můžeme si užít sex s někým, koho nemilujeme a milovat někoho, s kým nám sex nepůsobí potěšení. Tantra učí, jak rozpor odstranit, lásku a sex svést dohromady a udržet.
Tantra učí, že mluvit o sexualitě je správné a není se za co stydět. Přestože již proběhla takzvaná sexuální revoluce, stále ještě v rozhovorech o sexu cítíme stud a omezování. Přitom mají muži a ženy různé prožitky a měli by si umět navzájem sdělit, jaké mají potřeby. Výměna názorů je užitečná. Většina z nás je přesvědčena, že sex je něco přirozeného, co se není třeba učit. Učíme se chodit, mluvit, ale milování se nikde neučí. Ale na mnoha úrovních jsme v sexu velmi nevědomí. Podle tantry milování není jen setkání dvou těl, ale také dvou energií, srdcí, duší. Pokud sex využijeme, můžeme odkrýt všechny možnosti, které se v člověku skrývají.