Tiché doteky

Synopse

Mia začíná pracovat v zahraničí jako au-pair v rodině z vyšší vrstvy. Musí se starat o honosný dům, a především o desetiletého Sebastiana. Mladá dívka postupně přijímá zvláštní pravidla nového domova. Skrze systematickou manipulaci však začne popírat svou dřívější morálku i vztah se svěřeným dítětem. Podaří se Mie dostat se z náruče radikální rodinné komunity?

ZEMĚ
Česká republika, Holandsko, Lotyšsko

ŽÁNR
DRAMA

KOPRODUCENTI
Circe Films, Tasse Film
ZA PŘISPĚNÍ STÁTNÍHO FONDU PRO PODPORU A ROZVOJ ČESKÉ KINEMATOGRAFIE

PREMIÉRA
3. 7. 2019

DISTRIBUTOR
Aerofilms

STOPÁŽ
96 minut

FORMÁT
DCP

Trailer a fotografie

Tvůrci

REŽIE
Michal Hogenauer

SCÉNÁŘ
Michal Hogenauer, Jakub Felcman

KAMERA
Gregg Telussa

STŘIH
Michal Reich

HRAJÍ
Eliška Křenková, Jacob Jutte, Monic Hendricxs, Roeland Fernhout, Sigrid ten Napel, Matthijs IJgosse, Elisa Beuer, Genio de Groot

HUDBA
Filip Míšek

ZVUK
Richard Müller

O filmu

Příběh se volně inspiruje a nepřímo vychází z učení náboženské sekty Twelve Tribes, která rekrutuje své nové členy použitím metod tzv. brainwashingu a lovebombingu. Twelve Tribes se živí ekologickým farmaření, provozem restaurační sítě Yellow Deli, kaváren, hostelů či výrobou nábytku. Většina členů je možné považovat za moderní otroky. Své děti odmítají posílat do veřejných škol a vzdělávají je sami ve svých zařízeních. Děti jsou v této sektě vychovány skrze fyzické tresty pomocí bambusových rákosek za nepatřičné projevy emocí, představivost, za hraní her, za pláč, za jakékoliv neuposlechnutí. V září 2013 německá policie vnikla do dvou sídel komunity – ve městech Klosterzimmern a Wörnitz – a kvůli podezření z týrání dětí odvezla rodičům celkem celkem čtyřicet jejich potomků. Sekta Twelve Tribes vedena autoritativním Elbertem Eugenem Spriggsem má své pobočky v USA, Francii, Španělsku, Kanadě, Británii a v České republice.