Venkovský učitel

Synopse

Každý někoho potřebuje

Režisér Bohdan Sláma zachycuje ve svém novém filmu osudy tří hlavních hrdinů, jejichž náhodné setkání rozpoutá velký příběh lásky, přátelství a odpuštění.  Učitel, hlavní hrdina příběhu, opouští gymnázium v hlavním městě a přichází na vesnickou základní školu vyučovat biologii. Ve vesnici se seznámí s farmářkou Marií, která žije sama se svým sedmnáctiletým synem. Marie se cítí být smířena se svou samotou a samotnou ji překvapí, když si uvědomí, že se do Učitele zamilovala.

Jenomže Učitel náznaky její lásky neopětuje, je totiž zamilovaný do jejího syna. Je to láska tajná, láska, která nemůže být opětována.

Každá z postav si s sebou nese tajemství, každá touží po lidské blízkosti. Dokážou v sobě hrdinové tohoto příběhu najít sílu k odpuštění, potkají nakonec lásku nebo přátelství?

ZEMĚ
ČESKÁ REPUBLIKA
FRANCIE
NĚMECKO

ŽÁNR
DRAMA

KOPRODUCENTI
PALLAS FILM (DE), ČESKÁ TELEVIZE, WHY NOT PRODUCTIONS (FR)
S PODPOROU STÁTNÍHO FONDU KINEMATOGRAFIE, MITTELDEUTSCHE MEDIENFÖRDERUNG, EURIMAGES

PREMIÉRA
19. 3. 2008

DISTRIBUTOR
BONTONFILM A.S.

STOPÁŽ
117 MIN

FORMÁT
SD FILES

Trailer a fotografie

Tvůrci

REŽIE A SCÉNÁŘ
BOHDAN SLÁMA

KAMERA
DIVIŠ MAREK

STŘIH
JAN DAŇHEL

HRAJÍ
PAVEL LIŠKA, ZUZANA BYDŽOVSKÁ, LADISLAV ŠEDIVÝ, MAREK DANIEL, TEREZA VOŘÍŠKOVÁ, MILOŠ ČERNOUŠEK, MARIE LUDVÍKOVÁ, ZUZANA KRONEROVÁ, MIROSLAV KROBOT

HUDBA
VLADIMÍR GODÁR

ZVUK
JAN ČENĚK

O filmu

Režiséra Bohdana Slámu inspirovali k napsání scénáře samotní herci – Pavel Liška a Zuzana Bydžovská. „Pro mě byla obrovská výhoda, že jsme se s Pavlem Liškou poznali na filmu Divoké včely, kde hrál parodii na vesnického frajera číslo 1. Uvědomil jsem si, že má daleko větší herecké možnosti. Potom jsem pro Pavla napsal roli Toníka ve Štěstí,“ říká Bohdan Sláma. Zároveň Pavel Liška sám přišel s nápadem zahrát si homosexuála. „Ta postava umožnila prohloubit, v čem jsme započali. Zároveň jsme se chtěli více dotknout něžností, životního prožitku a Pavel dostal příležitost si to zahrát,“ upřesňuje Sláma.
S herečkou Zuzanou Bydžovskou se Sláma pracovně setkal už před lety při natáčení svého absolventského filmu Akáty bílé. „Moc jsem toužil pracovat se Zuzanou Bydžovskou, roli Marie jsem napsal pro ni,“ doplňuje Sláma.