Martin and the Magical Forest

Synopsis

The adventurous story about a young geek city boy Martin, who has to overcome himself and stay two weeks in the summer camp without his comfort and any technology. Here he will be challenged to help the forest creatures to save their forest of being destroyed by greedy developers.

COUNTRY
Czech Republic
Slovakia
Germany

PRODUCER
PETER BADAČ

GENRE
Family film

CO-PRODUCER 
Anette Unger, Petr Oukropec
With the support of State Cinematography Fund

RELEASE DATE
8. 7. 2021

SCREENING FORMATS
DCP, HD Files

RUNTIME
80 min

Trailer & Photogallery

Cast & Crew

Director
PETR OUKROPEC

WRITER
Kateřina Kačerovská

Editor
Dana Klempířová

Cinematographers
Lukáš Teren

Music
André Feldhaus

Sound
Anders Wasserfall

O filmu

Režisér úspěšného dobrodružného filmu Modrý tygr Petr Oukropec natočil dobrodružnou fantasy novinku pro celou rodinu Mazel a tajemství lesa. Lidským hrdinou filmu je městský kluk Martin s přezdívkou Mazel.
„Vedle lesních postaviček pro nás byla důležitá atmosféra letního tábora, aby byla opravdová. Jak si ji dospělí pamatují a jaká bývá i teď,“ říká Petr Oukropec. Během natáčení proto skupina dětských herců prožívala paralelně skutečný tábor a děti pak před kamerou projevovali nehranou pospolitost a přirozenost. „Dětští herci přestali vnímat rozdíly mezi natáčením a hrou, mezi skutečnými vedoucími a těmi hereckými, takže jsme pak vlastně točili jeden opravdový oddíl,“ dodává režisér.
Ústřední píseň svydala přesně v den jeho premiéry v českých kinech Bára Poláková. Skladbu s názvem „Voda“ složila s Davidem Hlaváčem a nazpívala ji jako duet společně s desetiletou Annou Matáskovou. Singl vychází v distribuci Supraphonu, videoklip k písní dotváří záběry z filmu.
„Film se odehrává na letním táboře v přírodě a voda v něm hraje celkem důležitou roli. Bavilo mě podívat se na vodu ne jako na věc, ale jako na živou bytost a tak o ní i přemýšlet. V tomhle úhlu jsme se pak při psaní textu pohybovali,“ přibližuje vznik písně Bára Poláková. „Vyšla z toho balada a hned nás napadlo, že by bylo skvělé ji nazpívat jako duet, kde by druhý hlas bylo dítě. Souzní to se samotným filmem a dětský hlas vystihuje čistotu, nevinnost i zranitelnost samotné vody,“ pokračuje Bára.